Застосування антифризу

Антифриз застосовується для захисту системи охолодження від замерзання. Рідину рекомендують застосовувати замість води, так як антифриз має властивість не замерзати навіть при низьких температурах. Рідини такого типу мають чудову теплопровідність і невелику випаровуваність. Окрім того, вони не розпадаються при нагріванні, не виділяють шкідливих речовин і не викликають корозії деталей системи охолодження.

Значення різних цифрових позначок на атифризах.

Антифриз, на якому є позначка «40», містить 53 % етиленгліколя і 47 % води, при 20 °C має питому вагу 1,072 і замерзає при температурі -40 °C. Має жовтуватий колір рідини.

Антифриз, на якому є позначка «65», містить 66 % етиленгліколя і 34 % води, при 20 °C має питому вагу 1,083 і замерзає при температурі -65 °C. Має оранжевий колір рідини. Застосовується в автомобілях, що експлуатуються при дуже низьких температурах зимою.

Окрім застосування готових антифризів, можна застосовувати концентрований етиленгліколь, який змішується з водою у відсотковому співвідношенні. Відсоткове співвідношення замежить від місцевих кліматичних умов.

Етиленгліколь являє собою рідину без кольору та запаху, що добре розчиняється в воді. Хоча етиленгліколь в чистому виді замерзає при температурі -12 °C, його суміш з водою має властивості знижувати свою температуру замерзання.

Температура кипіння і в'язкість антифризу майже такі самі, що і в води. Корозійний вплив на метали та гуму незначний. Охолоджуюча рідина зберігається в будь-якій металічній тарі, що має бути щільно закрита. Попадання антифризу в організм людини протипоказане, тому що він дуже токсичний і може викликати тяжке отруєння. Перекачування антифризу дозволяється тільки насосом.

Профілактичні заходи перед заправкою системи охолодження антифризом:

1) очистити систему охолодження від накипу і промити чистою гарячою водою, яку після цього слід одразу вилити (антифриз, розбавлений надто великою кількістю води буде замерзати при нижчих температурах);

2) забезпечити герметичність прокладки головки циліндрів системи охолодження;

3) замінити зіпсовані шланги системи охолодження, якщо це потрібно;

4) усунути протікання радіатора в разі необхідності.

При заправці системи охолодження антифризом треба враховувати особливості його теплового розширення: антифриз слід заливати на 5-6 % менше, ніж при заправці чистою водою. Адже вода має більш низьку температуру кипіння, в порівнянні з етиленгліколем, тому випаровується більше. Слід кожного дня перевіряти рівень антифризу в прогрітому двигуні і при необхідності додавати чистої кип'яченої води.

ТзОВ «Леоблу» пропонуємо антифриз для авто, що не містить силікатів, нітратів та боритів і є ефективним при низьких та високих температурах. Замовити антифриз ви можете на сайті або за контактним номером в менеджера-консультанта.